Otevření srdce

05.08.2014 12:22

Očištění a otevření vlastního srdce nemusí být snadné. Bez toho ale k cestě klidu a míru člověk dojde jen těžko. Vystoupit v tomto směru z vlastní komfortní zóny tak stojí za to.

Každý z nás ve svém životě jistě někdy zažil některou z následujících situací: smutek nebo zlost z přesvědčení, že nás ostatní „nemají dostatečně rádi“ (tedy tak, jak bychom si my sami představovali), zášť vůči někomu, kdo „zranil“ naše city (tj. zachoval se jinak, než jak jsme od něj očekávali), či třeba neschopnost otevřít se člověku, kterého máme rádi. Někdo zažil jen něco z uvedeného, někdo všechno, někomu se to stalo párkrát a někomu se to děje opakovaně. Všechny varianty jsou ve své podstatě v pořádku, poněvadž životní příběh každého z nás je jedinečnýkaždý jdeme k poznání svou vlastní cestou. Jednu věc však dané situace mají společnou – jsou projevem zablokované srdeční čakry.

Blokády na čakrách vznikají různými způsoby. Nejčastěji je „mají na svědomí“nezpracovaná traumata z dětství, ale příčinou může být i zážitek z prenatálního období a velkou roli může sehrát i provázanost s případným karmickým zatížením.Nejdůležitější informace k tématu zablokovaných čaker je ovšem ta, že se dají odblokovat, zharmonizovat a naplno otevřít.

K odblokování čtvrté (srdeční) čakry se nabízí celá řada možností. Od práce s reikipřes fyzická cvičení až po terapii barevným světlem (tipy pro každodenníposilování srdeční čakry najdete zde). Jednou z nejúčinnějších je však metoda Ho´oponopono, poněvadž přímo pomáhá dojít k odpuštění, které je pro očištění a otevření srdce zcela zásadní. Mně osobně Ho´oponopono pomohlo například úspěšně dokončit dlouhý proces odpouštění navazující na traumatickou životní zkušenost. S touto metodou lze však pracovat i v mnohem běžnějších a krátkodobějších situacích, než je „cílené“ léčení srdeční čakry. S její pomocí můžeme „čistit“ náš vztah ke všemu, s čím přicházíme do styku, a tím pozitivně ovlivňovat nejen svůj vlastní přístup, ale i přístup okolí.

Odpuštění však není jediným důležitým krokem ve věci čištění a otevírání srdce. Ruku v ruce s ním jde přijetí a schopnost nechat odplynout. Minulý rok jsem se setkala se zajímavou indiánskou metodou, která pracuje právě se schopností nechat odejít. Své problémy a s nimi související emoce si často natolik přivlastňujeme, až si myslíme, že jsou naší neoddělitelnou součástí, a vlastně jim tak dobrovolně umožňujeme nás definovat. Kolikrát je pro nás jednodušší a pohodlnější v takovém stavu zůstat, i když nám vlastně přináší spoustu potíží. Jediným řešením je vystoupení z komfortní zóny – odvaha a schopnost vykročit směrem k neznámému a realizovattak změnu ve vlastním životě. Metoda Sedona, kterou jsem si vyzkoušela na semináři Honzy Bíma, nám pomocí jednoduchého cvičení umožňuje pustit se toho, co nás tíží a brzdí – pokud to sami chceme. A stejně jako Ho´oponopono ji můžeme používat i v běžných, každodenních situacích.

Tak jako každé jiné léčení, může i čištění a následné otevírání srdce někdy i bolet a být pořádně vyčerpávající. Klid, mír a schopnost bezpodmínečně milovat (sebe i ostatní) -tedy všechno to, co s otevřeným srdcem přichází- za „trochu toho nepohodlí“ ale rozhodně stojí. Jdete do toho? Zde je několik dalších možností, jak se vydat na cestu >>

 kniha Svět bez hranic - Joe Vitale a Dr. Ihaleakala Hew Len o Ho´oponopono

 

text: Jesika Stejskalová / převzato z: http://budstastny.cz

Zpět