Celostní smyslná (tantrická) masáž

16.07.2014 11:41

Tantra je oslavou života, svátkem "TADY A TEĎ", bez ohledu na to, co a jak se děje. Je to kult života a přírody, kde není nic potlačováno: vnitřní a vnější aspekty, radost, zármutek, smích, pláč, zlost, víra, pochyby, stíny ani světlo. Tantra není puritánská, ani zvrácená, obojí je totiž jen vektorem toho druhého. Je prostě to, co je - a je tím zcela vědomě.

Tantra masáž zahrnuje doteky pro celé Vaše tělo včetně genitální oblasti. Tato masáž ozdravuje, rozpouští staré bloky, usazeniny a zatuhliny, energie může opět proudit. Masáž pohlaví může léčit obvyklé problémy spojené s našimi sexuálními orgány: impotenci, bolestivý pohlavní styk a nízké sexuální libido.  Věnovat se Vám budu 1,5 hodiny, dámám až 2 hodiny.


 

Co se děje při tantra masáži

Takto to popsala moje učitelka Mgr. Denisa Palečková www.tantraworld.com

Nepřijde nám divné, když si necháme namasírovat ztuhlá záda, krk, svaly na nohou nebo se těšíme uvolňující masáži obličeje. Při běžné zdravotní masáži ovšem zůstávají určitá místa našeho těla tabu, zadeček, pohlaví, u žen navíc prsa. Jakoby tato místa našeho těla neexistovaly. Často je pouze „používáme“ pro chvíle vzrušení, a je pro nás nezvyklá představa, věnovat jim chvíle pozorného, láskyplného doteku bez cíle. To se děje při tantra masáži.

Tantra masáž je smyslná a může být velmi vzrušující, ovšem hlavní záměr leží v pozornosti a uvolnění, které coby dávající chceme masírovanému dopřát. Dotýkáme se celého těla, a tedy i pohlaví. Ovšem není tam žádný cíl, kterého bychom museli dosáhnout. Vzrušení se při masáži může dít a vyvrcholení může stát, ale je to jen takový příjemný „vedlejší efekt“ tantra masáže. Při tantra masáži jde v první řadě o to, že dotykem vtiskáváme do těla lásku. Svaly a zatuhlá místa uvolňujeme svou vřelou pozorností. Naše myšlenky nebloudí někde jinde a my nevykonáváme mechanický sled masážních postupů. Tantra masáž je především meditace naší pozornosti a přítomnosti. Zklidníme se, ztišíme, a jdeme do hloubi toho, co cítíme v sobě, a jak vnímáme tělo a bytost druhého. Na této úrovni pak můžeme zažívat stavy hlubokého míru, radosti a vděčnosti, příjemnou vibraci energie, která koluje v našich tělech a pocit bytostného naplnění. Je to stav, který vzrušení může a nemusí zahrnovat, a který vzrušení přesahuje. Vytrácí se napětí způsobené chtěním, vnitřním tlakem, sebeposuzováním a zaměřením se na „cíl“ orgasmu. Tantra masáž podporuje blažené spočívání v přítomnosti, živosti vlastního těla a pocity lásky, které se nevztahují na jednu bytost, ale na celý svět, včetně sebe sama.

Masáž joni a lingamu, ženského a mužského pohlaví, má při tanra masáži dvě roviny. Především jde o to, abychom pozorným a láskyplným dotekem uvolnily svalovou tkáň pohlaví. Ve vagině i v penisu vzniká vlivem každodenního stresu, sexuálního napětí a možných fyzických i psychických zranění (mechanický či bolestivý sex, nenaplněná touha, odmítání, lékařské operace pohlaví, u žen navíc často problematické porody a/nebo necitlivé zacházení při nich apod.) napětí, které se projeví zatuhnutím svalové tkáně pohlaví. Tak jako nám při zvýšeném stresu tuhne krk a záda, tuhne nám při těchto a dalších situacích i pohlaví. Vlivem toho pak dojde k určité míře znecitlivění pohlaví – tzn., že ztrácíme část své citlivosti a schopnosti prožívat rozkoš. Často dokonce ztrácíme pocit pro to, co vlastně v sexuální rovině chceme. Muži se mohou trápit, že ve chvíli, kdy to „potřebují“, nemají erekci. Ženy zase mohou přistoupit na sex s ještě neotevřenou, nepřipravenou, suchou joni. Často provozujeme sex plný mechanického přirážení, abychom skrze tření něco cítili. Přitom jsou ve své podstatě penis i vagina schopné vnímat energii a elektrizující magnetismus na té nejjemnější úrovni, v prostém spočívání v doteku nebo při milování ve spojení bez pohybu.
Pozorným, pečujícím dotekem při tantra masáži znovu vracíme citlivost do míst, kde se vytratila. Můžeme objevovat netušené hloubky prožitku, proudění energie, blažené vibrace v našem těle. Můžeme pocházet stavy od ohnivého vzrušení po klidné vody míruplné extáze a vděčnosti. Ve všech polohách je nám dobře, protože jsme v hlubokém kontaktu sami se sebou a jasně cítíme, co se v nás odehrává. Jsme v kontaktu se svou základní životní energií, kterou pak můžeme využívat pro své každodenní aktivity a životní cíle.

Zpět