Thajská masáž

16.07.2014 11:38

Thajská masáž pracuje s tělem tak, že kombinuje natahování a protahování - techniky typické pro jógu a používá prvky z akupresury - stlačování bodů na energetických drahách. Proto se jí také někdy říká „jógová masáž“ či „jóga pro líné“.  Cílem je uvolnění povrchového i hloubkového napětí. Jemné kolébání a rytmické stlačování pomáhá navodit pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody. Při pravidelném absolvování masáže thajské se cítíte lépe a masáž také dokáže udržet člověka v dobré kondici. 

U thajské masáže se nejprve začíná v uvolněné poloze na zádech ve volném a pohodlném oděvu, na podlaze s měkkou podložkou, masérka pracuje na přední části těla. Rytmickým pohybem zpracovává chodidla a pokračuje v uvolňování energetických drah, používá svou tělesnou váhu, pracuje dlaněmi, palci, koleny, chodidly a lokty.


 

Možná budete překvapeni délkou masáže, pokud jste navyklí na krátké "lázeňské" masáže. Thajská masáž může trvat i 3 hodiny! Neboť uvolnění při masáži nelze vychutnat během krátké doby. Minimální vhodná délka thajské masáže je kolem 90 minut, masírovaný však snadno ztratí pojem o čase.
Vhodné využití:  bolesti zad a svalstva, pracovní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat, atletické sporty, tanec, fyzická námaha, regenerace, rehabilitace, psychosomatická onemocnění
Vyvarování se z thajské masáže:  Thajská masáž není pro vás vhodná, pokud máte čerstvý úraz, pokud trpíte osteoporózou či výraznějšími křečovými žilami. Také určitá omezení jsou nutná u oběhových onemocnění a u těhotných žen.

90 minut: celotělová relaxace 1000,- Kč

Zpět