Vaginální mapování

17.07.2014 15:46


Technika vaginal mapping pomáhá nám ženám zbavovat se fyzických a emočních bolestí, které můžeme mít uvnitř vagíny uložené a právě v důsledku nich neprožíváme intimní život dle našich vysněných představ.
Vaginal mapping učí nás ženy lépe vnímat vlastní tělo, intuici a naslouchat naší vnitřní ženské síle a moudrosti.

Doporučuji ženám, které:
chtějí poznat více sami sebe, zvýšit si citlivost a potěšení v těle
mají jakékoliv trápení uvnitř vagíny (bolesti při milování, pálení, pnutí kůže),
jsou po gynekologických chirurgických zákrocích
jsou po porodu šité uvnitř či zvenku vagíny
mají jizvu po císařském řezu
mají za sebou špatnou zkušenost z porodu
mají za sebou sexuální trauma (např. znásilnění)
zažívají vaginismus – stáhnuté svaly ve vagíně, které znemožňují milování se s partnerem

Vaginal mapping, někdy nazýván také jako vaginální akupresura, je metoda, která pomáhá léčit nejen fyzické, ale také emocionální bolesti uvnitř ženy. Každá jednotlivá část joni (sanskrtský název pro ženské pohlavní orgány) má paměť, ve které se mohou ukládat stará zranění – ať už fyzické bolesti, které vznikly během milování (či jinak), nebo různé emoce (strach, úzkost, zlost, agresivita atd.). Častým problémem jsou taky nešetrné porody, které způsobí, že buď žena podstoupí císařský řez, nebo dojde k natržení či nastřižení a posléze zašití. Ženy pak z velké části případů nikdo neinformuje, že je potřeba s jizvami pracovat, jinak se stanou tím, co ženu poté velice znecitlivuje při milování, v horším případě vyvolává bolest.

Vaginal mapping umí s tímto vším šetrně pracovat a nejenže se může žena zbavit bolestí, ale může také zase začít prožívat uspokojitelný milostný život. Celá technika je o velice citlivém přístupu ze strany terapeutky, která jemnými pohyby prstem „mapuje“ joni zevnitř (postupně se prochází jednotlivý bod po bodu) a s po celou dobu komunikuje o tom, jak se cítí. Nepříjemné emoce a fyzické bolesti se zprvu transformují na neutrální zóny, kdy klientka necítí ani nic nepříjemného, ale zatím ani nic vzrušivého. V další fázi se tyto jednotlivé body oživují tak, aby se dostavily co možná nejvíc příjemné pocity. Ty z Vás, které máte nepříjemné zkušenosti s gynekologií, tak se nemáte čeho obávat! Mapping probíhá v příjemném prostředí na masérském stole a často mu předchází masáž, protože je velice důležité, aby se klientka cítila pokud možno co nejvíc příjemně, bezpečně a komfortně. Většinou doba jednoho sezení včetně masáže a rozhovoru trvá 2,5-3 hodiny.

Zpět